Menü
Sepetin

Garanti İptal & İade

Sattığınız Ürünlerin Garantisi:


Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzü faturası ile birlikte, size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.Lastiklerin Garanti Koşulları


1) Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.


2) Şirketimiz tarafından satışı yapılan lastikler, üretim, malzeme ve işçilik hatalarına (İşçilik hataları şirketimiz bünyesine takılan lastikler için geçerlidir.) karşı garanti kapsamındadır.


3) Lastiğin garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde veya incelemede geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir ve inceleme süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre malın üretici firma yetkili satıcısına teslim tarihinden itibaren başlar.


4) Lastiklerin garanti süresi içerisinde üretim, malzeme, işçilik hatalarından dolayı arızalanması durumunda tamirin mümkün olduğu hallerde işçilik masrafı ya da herhangi bir ad altında hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.


5) Malın; teslim tarihinden itibaren garanti kapsamı içinde kalmak kaydıyla iki yıl içerisinde aynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması halinde maldan faydalanmamanın süreklilik kazanması, tamir için geçen azami sürenin aşılması, arızanın tamirinin mümkün olmadığının firmamız tarafından düzenlenecek bir rapor ile belirlenmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.


6) Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan durumlarda (Bknz Lastik Kullanım Kılavuzu) mal, garanti kapsamı dışındadır.


7) Mal, aşırı kullanım nedeniyle taban diş derinliğinin emniyet seviyesi olan ve resmi kuruluşlarca tespit edilen en düşük diş derinliğine kadar aşınması ile lastik kullanım ömrünü tamamlamış olacağından, garanti kapsamı dışında kalmaktadır.


8) Lastik sahibi, Motolastikcim yetkili satıcısı ile anlaşmazlık olması halinde, durumu en kısa sürede şirketimize yazıyla ya da telefonla bildirmelidir.Lastiklerde Garanti Nasıl Uygulanır?


1) Garanti uygulamasının başlaması için başvuru konusu lastiğin, faturası ile beraber yetkili Motolastikcim  bayisine getirilmesi gerekir.


2) Motolastikcim bayisine teslim edilen başvuru konusu lastik, Motolastikcim Teknik Heyeti tarafından titizlikle incelenir.


3) İnceleme sonucu müşterimize yazılı olarak bildirilir.


4) Fabrikasyon özür tespit edilen lastiğin değiştirilmesi işlemleri bayiimiz tarafından yapılır.


5) Fabrikasyon özür tespit edilen lastik incelemeler sırasında Teknik Heyet tarafından hurdalanır.


Garanti kapsamı dışında kalan lastik ise müşterimize teslim edilmek üzere bayiimize teslim edilir.


Lastiklerde Garanti Kapsamı Dışında Kalan Hususlar:


1) Taş, çivi, cam, metal ve benzeri cisimler etkisiyle hasar görmüş lastikler.

 

2) Hatalı ve kötü kullanımdan kaynaklanan çarpma ve darbeler sonucu meydana gelen hasarlar.


3) Yanlış uygulamalardan ve araç mekaniğinden dolayı hasar görmüş lastikler.


4) Yoldaki kaldırım kasis, çukur, düşük banket ve benzeri dış etkenlerden dolayı meydana gelen hasarlar.


5) İç lastik (tube-type) takılması gereken lastiklerin, iç lastik takılmadan (tubeless) kullanılması nedeniyle meydana gelen hasarlar.


6) Dış lastik içerisine takılı iç lastik ve kolonun farklı marka ve yapıda olmasından kaynaklanan hasarlar.


7) Aracın istiap haddi üzerinde aşırı yükleme yapılması sonucu meydana gelen hasarlar.


8) Lastiklerin standardına uygun olmayan hava basıncı ile kullanılması sonucu meydana gelen hasarlar.


9) Yüksek hızlarda yapılan ani frenlemeler neticesinde meydana gelen blok şeklindeki aşınma hasarları.


10) Lastiğin janta takılması veya sökülmesi sırasında meydana gelen topuk kırılması ve benzeri hasarlar.


11) Lastiklerin, aşırı basınçlı su ile yıkanması sırasında meydana gelen hasarlar.


12) Tamir edilmiş ve kaplama yapılmış lastikler.


13) Lastiklerin tüketici tarafından güneş altında uzun süre kalması/depolanması ve ozon üreten elektrik motor ve benzeri cihazlara yakın olarak bulundurulması ile oluşabilecek yüzeysel ince çatlamalar.


14) Faturası olmayan lastikler,  Motolastikcim garanti kapsamı dışındadır.

 

Siparişimdeki Ürünü / Ürünleri İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?


Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde Motolastikcim.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.


* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.


*iade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda belirttiğimiz linkten kayıt yapmanızı rica ederiz. Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler kargo firması tarafından alınmayacaktır. Bu sebeple mutlaka belirtilen linkten bildirim kaydı yapmanızı rica ederiz. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. 


** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!


Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.


sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte MNG KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


İade İşlemleri


- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. - İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli e-dekont olarak gönderilmektedir. Bu maili aldığınızda sitemizdeki müşteri hizmetleri içinde "Dekont Onay" linkimize tıklayarak, size iki seçenek olarak gönderilen dekontunuzu, hediye çeki ya da para iadesi şıklarından birini işaretleyerek aktif hale getirebilirsiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, sistem dekontunuzu reddettiğiniz gün otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.


İptal İşlemleri


Siparişlerim kısmından, sayfa sonundaki "Siparişiniz için iptal talebinde bulunmak için tıklayın."  kısmından siparişinizi iptal edebilirsiniz.


whatsapp